Liberecká sudbury škola, 468 03 Rádlo 438
+420 705 105 123
info@sudbury.cz

Deskové hry

Kamionem po Česku a Slovensku

Tahle hra se u nás objevila loni na Vánoce. Je pro dva hráče a cílem je přepravovat náklad z bodu A do bodu B (dle karet, které si taháte během hry). Pohybujete se po herním plánu v podobě mapy Česka a Slovenska (prý lze dokoupit i Evropu a hrát v rámci jedné hry s Česko-Slovenskou verzí). Hra končí po dobrání domluveného počtu karet a vítězí ten, kdo získal víc peněz. Hra má rychlý spád a ještě jsem se u ní nestihla nudit.

Petra Pokorná

https://www.rajhracky.cz/dino-spolecenska-hra-kamionu-po-cesku-a-slovensku-p158526?utm_source=zbozi.cz&utm_term=158526


FUSE

Hra, ve které si musíte zachránit holý život! 🙂 Nacházíte se na palubě vesmírné lodi, kterou napadli mimozemštani a nastražili v ní bomby. Vaším úkolem  je bomby zlikvidovat ve stanoveném limitu 10 minut, jinak loď vybouchne (pro větší efekt je ke hře volně ke stažení i aplikace do telefonu/tabletu (v angličtině), která odpočítávání zařídí za vás – spolu s různými mírně panickými komentáři, které zvyšují napětí hry a umocňují představu toho, že se fakt nacházíte hluboko ve vesmíru 🙂 ). „Bomby“ jsou vlastně jednoduché úlohy na kartičkách, které vyřešením deaktivujete a vezmete si kartičku další. Je na vás, kolik karet/bomb si na začátku domluvíte, že budete muset deaktivovat. Ke hře potřebujete sadu různobarevných kostek s čísly (součást balení). Z pytlíku postupně taháte několik kostek, které používáte k řešení úloh na kartách/bombách. Doporučuji přikoupit jednu žolíkovou kostku, která není součástí hry, ale najdete ji také v nabídce. Výrazně může pomoct při hře, pokud vám ne a ne padnout požadované číslo/barva.

Hra je svižná a napínavá, jde v ní hlavně o spolupráci – hráči nehrají proti sobě, ale společně pracují na zneškodnění bomb, takže si vlastně během hry pomáháme a nabízíme si kostky, které se spoluhráči mohou hodit víc než nám. Fuse se nám všem líbí opravdu hodně.

Petra Pokorná

https://www.planetaher.cz/fuse-cesky

https://www.planetaher.cz/fuse-zolikova-kostka